Якщо у вас є кіт

05.02.2015  кіт

Крім всякого класного, що пов’язано з появою кота в домі, у вас з’явиться купа обов’язків по догляду за маленьким єгипетським богом. Багато нового і несподіваного я відкрила для себе за час життя з Пандо.

Їда. Коти не їдять рибу, тоєсть вони її їдять, але риба містить щось шкідливе для котів і потім вони можуть хворіти. Багато котів не переносять молоко. Віскас це жахливий корм, гарний корм для кота коштує дуже дорого. Я дотримуюся думки, що краще не економити на харчуванні кота, щоб не довилося розщедритися на її лікування. Кота тре кормити м’ясом (надаю перевагу курятині, шиї, шлунки, кажуть печінка не надто їм корисна), нежирною кисло-молочною продукцією, овочі тож годяться. Якщо ви годуєте кота не кормом, то тре давати вітаміни. Також трава, тре вирощувати траву, щоб кошатина виводила гарно шерсть. У нас гарно тоже йде віник, тепер дома окремий котячий віник і жодного віника для підмітання.

Туалєт. Якщо кіт туалєтиться в неположеному місці, то для цього є дві серйозні причини. Перша, мітить територію, це не залежить від статі і маштабності туалєту. Друга причина це хвороба, швидше за все сечокам’яна хвороба. Коти не туалєтяться в неположеному місці, бо в них поганий характер чи не той настрій. І геть свинство їх за це наказувати.

Панда якось дуже легко привчилася до туалєту, я зняла решіточку і вона побачила, що там пісок і можна копатися, так вони з того часу друзі.

Стерилізація-кастрація. В котів нема бажання любові, в котів є гормони, які якщо не доглядати, то змешать життя вашої пухнастої радості. З хлопцями все простіше, але як наслідок вони схильні до сечокам’яної хвороби. З дівчатками це серйозна полосна операція, але ризик сечокам’яної хвороби значно нижче. Так, шкода маленького котика, так поріжуть, але зато його чекатимуть щасливі наступні 10-15 років. Я ж не кажу про шкідливість капель і гормональних таблєток, бо це і та зрозуміло.

Якщо кіт злопав не їстівне. Якщо це не колюче-ріжуче (у цьому випадку тре летіти до ветеринара), то вистачить кілька раз пару кубіків вазелінового масла, щоб все вийшло гладко. Вазелінове масло допомагає при непотуалєтах після наркозу тай взагалі.

Шерсть. Фурмінатор класно, але не надто принципово. Щоб шерсть не вилазила треба давати коту вітаміни. Сфінкси класні, це я зрозуміла, коли Пандорі побрили пузо для узі, воно неймовірне на дотик.

Кігті. Коту тре точити кігті, обої і м’які меблі рано чи пізно будуть опробувані. Саме тому  в нашій новій хаті нема обоїв. А м’які меблі кіт бавить коли хоче показати, що пора її годувати. Продумайте місце для точіння кошачих царапок. У нас великою кошачою дряпалкою слугує ковер, йому пофік, кіт довольний. Взагалі кігті можна трошки підрізати, якщо кошатина вам дозволяє.

Кошачий дім. В хаті має бути місце, яке належить тільки коту. Це має бути кошаче укриття, що дозволяє почувати себе в безпеці. Навіть якщо кіт нашкодив і доліз до свого укриття, не тре його звідти витягувати і наказувати, бо тоді в котасика буде відчуття загнаного звіра і нікуди не буде сховатися.

Сітки на вікна. Якщо у вас дома живе кіт, то на всіх вікнах мають бути сітки, інакше ви ризикуєте отримати кота-бетмена. Ні, вони не завжди призимляються на лапи, хоча шанси вціліти після польоту з четвертого поверху трохи більші чим у вас.  Коти падають, ламають собі все, що мош зламати або тікають в невідомому напрямі. А коли йдете з дому закривайте всі вікна, хіба ваші сітки металічні.

Відвідувачі. Ваші гості мають поважати кота, особливо це стосується дітей. Коти дають здачі, якщо їх ображати, і всі мають бути про це попереджені. Пандо була довгий час ласкава киця, а потім їй набридло, що її всі тіскають от воно тепер на всіх гарчить. Сторожовий кіт.

Покарання. Найкраще котів наказувати водою, в мене є така пшикалка, кіт дуже недовольна і розуміє, що це покарання. Біда в тому, що вона вся така мокра знає приходити миритися. Гидкі подробиці особистого життя, ще Панда не любить цьомки в носік і це найкраще і найприємніше покарання :D

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 • Lenchik Zvirka

  шерсть в котів вилазить і при вітамінах, в нас Бублік линяє чітко два рази в рік, весна-літо вилинює зимова шерсть, осінь-зима літня. Фурмінатор класна штука, але зчісує тіки підшерсток (тонкі пухнасті волосини) і на собаці теж, тому для самої шерсті (довгі гладкі волосини) в нас є резинова масажна щітка. Колись була масажна рукавичка, але зносилась

  • Ну про сезонні линьки це справа звична і нічо з цим не зробиш, а Пандо умудряється линяти додатково, якщо їй вітамінів мало. В нас купа всяких примочок для шерсті, але вітаміни рулять )))

   • Lenchik Zvirka

    та і так тварини линяють, , там дійсно все залежить від об”єму

 • Lenchik Zvirka

  по туалету, є ще варіант коли котам не підходить наповнювач. Як мені розказували в зоомагазині, якомусь моднявому коту перепробували майже всі наповнювачі, силіконові, якісь спеціольні біо-паперові, нічо не підходило….методом тика підібрали дешевий тирсовий))) короче вся хата в тирсі, но вже не промахується)

  • Я думаю це швидше вийняток чим правило, і до перевірки туалєту мош вдаватися коли кіт вже стерилізований і аналізи на сечокам’яну хворобу негативні, тоді да, тре перевіряти всьо, але в 98% випадків оці дві біди є ключовими.

   • Lenchik Zvirka

    о, є наповнювач спеціальний, для виявлення сечокам”яної хвороби, в ньому є якась штука шо міняє колір якшо в сечі порушена рН

    • ух ти, круте :)

  • Володимир Затинай

   тирса рулить. і немає такої кількості бруду, як після глиняних наповнювачів :)

   наша з появою малої дитини ще й дозволила тирсу класти під сіточку, що нам, в свою чергу, допомогло уникнути тирси по всій квартирі(хоча це ще ніщо в порівнянні з глиною :) )

   • Lenchik Zvirka

    я зараз користуюсь силікатгелевими наповнювачами, штука опупенна, добре вбирає рідину, тримає запахи, не так розноситься по хаті як тирса. Ми всі наповнювачі перепробували, цей самий крутий.

    • у нас камушки, зимою нічо, но літом два дня і тре всьо міняти, огірковий сезон, тре би якось спробувати оце твоє круте :)

     • Lenchik Zvirka

      ти просто навчись казати Панді “ні”, огірки то канєшно добре, але ні коти ні собаки не пристосовані до частого перетравлювання таких продуктів

     • Хамон, огірки не можуть бути шкідливі, я такого не здибала ніде, тай зимою вона їсть капусту, ну не м’ясом ж єдиним кормити кота.

     • Lenchik Zvirka

      ніхто не каже шо шкідливі, просто треба триматись дозування. На рахунок м”яса, тварин які хижаки, треба кормити не кашою з м”ясом, а м”ясом з кашею. Велика кількість вуглеводів ще нікому не пішла на користь.
      Знову ж таки, як би це смішно не звучало, правильне харчування- красиві какулі)

   • Сіточка це не варіант, тре закопувати, тай в нас безсіточний туалєт, але величенький такий, а сіточні всі малі, тирсу ми шось ніколи не розглядали як варіант, не знаю чому :)

    • Lenchik Zvirka

     Бубліку сітка категорично не підходить, вона любить попорпатись там, потім закопать те шо напорпала)
     Вонат деколи ходить в туалет чисто пісок погребти

    • Володимир Затинай

     У нас, як на мене, великий та глибокий горщик … принаймні найбільший з тих, що був в Ашані колись :)

     а до сітки перейшли з 2 тижні (раніше була категорично проти, а цього разу прокатило…) … так приходиться у великих випадках приходити на допомогу (інакше вона дістане своїм шарудінням об всі коробки поруч, показуючи, що час прибирати )) )

 • Lenchik Zvirka

  по кормах, не завжди хороший корм коштує дорого. Треба не дорогий, а підходящий!
  В мене зараз і Бублік і Слаюха (порода схильна до алергій) топчуть корм однієї фірми. Нормуль.
  Вчора заводчики розказували, що їх знайомі кормлять померанських шпіців котячим кормом цієї фірми- шерсть росте шикарна ( я бачила цих шпіців на виставках, шерсть апупєнна)

  • У мене є припущення, що Пандо за наші же гроші вшили додатковий шлунок і тепер воно постійно канючить і жре, як слон, а буває не розрахує то її тошнить, тоєсть тре постійно регулювати дозу і вона постійно недовольна, бо хочеться ше шось з’їсти.

   Не знаю, як з підходящий, Віскас кажуть тоже підходить котам і вони ним довольні і шерсть гарна, а потім хворіють, хз.

   • Lenchik Zvirka

    підходящий це той на якому і апетит гарний ( в нас ніхто не переїдає, хоча корм постійно в доступі), і шерсть норм, і не хворіють. Бубліка раз в рік показую вету (бо прививки), Слаюху заводчикам демонструю на виставках і фотках

   • Lenchik Zvirka

    вам тоді дійсно треба давати дозовано їжу, бо може розповніть

 • Володимир Затинай

  А ще у кота має бути своє місце … ну т.б. справді своє яке ви нікуде не будете переставляти, або куди ви не покладете книгуключі або інший дріб’язок.
  Наша відвоювала собі мікрохвильовку на холодильнику, звідки спостерігає за нами, коли ми на кухні :) … ну і ще є у неї 2 дряпки, які ми змайстрували самостійно (Сама вища, дозволяє їй бути майже на одному рівні зі мною, коли я сиджу за робочим місцем. Це допомогло звільнити клавіатуру та планшет від зайвої уваги :) + можливість спілкування заразом з масажем мого носуголови :) )

  ЗІ: а рибу таки давати можна(спеціально покурив гугль на цю тему), але не потрібно зловживати(якщо годувати лише рибою ще й сирою буде гіповітаміноз) – збалансований раціон, то головне :) … я вже писав, що наша обожнює бичків звичайних. При цьому варто розуміти, що не кожна риба підходить (наприклад відварена річкова кістлява риба може спричинити неабиякі проблеми у кішки завдяки кісткам, які проковтнуться разом з м”яким м”ясом). У нас виходить риба+курка+м”ясо+ зрідка молочні продукти + кукурудза (вириває з рук влітку качан (= ) … а ще ми випасаємо її в нашому маленькому подвір”ї, де вона гризе травку влітку :)

  • Оце на висоті хатку це дуже круто, особливо шоб від дитини ховатися, дуже розумне рішення, в кота має бути своє нікому не доступне укриття. Хе, а про дряпки забула написати, шас виправлюсь, дякі :)

   • Lenchik Zvirka

    у нас замість дряпки коврик і постійні сеанси манікюру ( в моїх тварин вони частіше ніж в мене)))

 • Lenchik Zvirka

  по їжі, в мене ще порада, якшо кіт їсть і корм, і натуралку. То між цими кормліннями має пройти певний час. Тобто якщо ви дали коту порцію м”ясьця, то давати сухий корм треба хоча б через годину.Також не варто мішати сухий корм і консерви, навіть якщо вони одного виробника

 • Lenchik Zvirka

  про неїстівне. ( в мене багата практика з котами-собаками)))). Якшо нема вазелінового масла, можна використовувати так звані “обволаківающі” субстанції. Це манка (абсолютно бесполєзна каша крім випадку обволаківанія) і настій насіння льону (там вообше смішна консистенція, як кисіль). Легше звичайно настій льону заливати. За допомогою полотенця кота крутимо в шаурму, і шприцом випоюємо

 • Pingback: У що обходиться кіт? | Lily()