Якось наша подруга запросила нас провідати її :) Тут і почалися наші візові пригоди, випробування для сильних духом. Спочатку ми думали зробити польську національну візу, яка нам безкоштовна. А потім з'явилася можливість гайнути в Дрезден, а для цього вже було треба Шенген. Хоча документи на обидві візи абсолютно ідентичні.
На сайті посольства є досить розгорнутий список того, що від вас можуть захотіти. Тут я була досить спантеличена, бо а хз що треба було в моєму випадку. Особливо мене пантеличили документи, що підтверджують мету подорожі, бо їх в переліку ціла плантація, ми вроді і в гості їдем, але ми й туристи. Десь посередині процесу ми вияснили, що таким документом у нас є запрошення, його тре з собою тягти до країни призначення, а то в вас можуть його захотіти при перетині кордону.
Я збиралася економити по максимуму і поїхати на прийом в посольство.
Чесно кажучи в певний момент ми хотіли зекономити і віддати документи в місцеву турфірму, якщо би вартість поїздки в Харків перевищувала грошові бажання агенства. Ахаха, агенство хотіло 200 єврів, просто за візу, ні за шо біше, і да, важливий нюанс, що наше запрошення нам би було не треба.
На сайті посольства кажуть, що реєструватися тре через онлайн форму, інакше нас не приймуть. Ми довго збирали всі документи, а потім сіли заповнювати цю форму і при виборі дати візиту нам сказало «відсутність вільні дати». За весь час нічо іншого цей сайт нам так і не сказав. Якось ми додзвонилися до посольства, випадково, поки звонили в візовий центр. Ми нагло заявилили, що хочемо до них на прийом. Пані була явно ошарашена таким свинством, каже, що у нас тіко через онлайн, а ми такі, а там усьо занято, а вона така, а там місць і нема на сто років вперед.
Візовий центр це найдешевше і найбільш можливе місце для отримання польського Шенгену. Сцилка на них веде з сайту консульства. Але не думайте, що тут буде все просто. Спочатку до них тре записатися на прийом, оце найпекельніше заняття. Ми робили це телефоном, є і онлайн можливість, але дати для запису показуть тільки найближчі, а не всі можливі. Хрєново, якщо ви не подружжя, бо дзвонити прийдеться два раза, слухавку передавати незя. І дат вільних дуже обмежена кількість. Цілий тиждень ми дзвонили до них і провіряли сайт на якісь вільні дні, щоб записати нас на один день. Додзвонитися до них це ще той квест, разу з 40-го мош це зробити, буквально з 40-го. Таких розмов нам знадобилося 6. Я навіть читала про це статтю, як все важко, потім читала, коли ми вже записалися.
З іншої сторони дівчатка дають вичерпну інформацію про те, які мають бути документи, сіки копій і анкету можуть вам допомогти за гроші заповнити. Звичайні їх послуги коштують 300 грн. Заповнення анкети 100 грн. Хоча ми наробили в анкеті помилок, вони нам сказали як виправити абсолютно безкоштовно.
Документи. З запрошенням нам було треба:
- страховка;
- саме запрошення;
- паспорти закордонний, український;
- анкета;
- 2 фотографії.
- справка з роботи, тільки у випадку якщо ви живете вСумах, прописані в Чернівцях, а хочете подавати документи в Харкові чи Дніпропетровську.
Анкета для нас була також ребусоподібною. Можна нагуглити купу зразків заповнення, які будуть вам дуже корисні. Нас просили виправити кілька деталей. Ще раз написати в ім'я фамілію, навіть якщо ви не міняли їх. Кількість днів перебування рахується трохи по-дибільному. Не від одного віднімаєте інше, а перший день прибуття, другий,…, день вибуття. Тоєсть якшо віднімати, то буде 10, а по їхньому 11. Також адресу треба писати прописки.
В самому візовому центрі люди дуже милі і процедура в нас заняла буквально пів години роботи. Все в одному кабінеті, електронна черга, банк, і ксерокс, і канфєтки. Можете собі замовити доставку документів кур'єром за 50 грн. В них там шося зламалося, того ми були не на якусь годину, а в пордку живої черги, тобто 10-ті. І навіть документи приймали зразу в двох не дивлячися на штампи в паспорті. Якщо мати всі документи готові і дурного не робити, то процедура миттєва.
Міфи. Купу міфів нам розказували оточуючі по дорозі до отримання візи і перетину кордону. Наприклад, що Польща 2 місяці нікому не дає візи. Чи, що чоловіків призовного віку не випускають з країни взагалі. Правда не знаю, що буде, якщо на вас є повістка, але це вже пахне незаконною діяльністю того хз. І якщо ви з кимсь судилися, наприклад зі старим ЖЕКом і на вас є рішення виконавчої служби про стягнення дєнєг, а ви дєнєх їм давати не хочета, то прикордонникам це пофік.
І да. Не беріть в людей на кордоні, якщо ви перетинаєте його пішком, ніяких сигарет перенести. І якщо у вас нема сигарет-горілки, то ви теж прикордонникам не цікаві.