Прибирання і бардак

25.07.2016  Home sweet home

Я часто пишу про організацію роботи. По-правді сказати все решта навколо мене теж організоване. І саме страшне, що мені подобається сам процес і результат. При цьому в хаті у мене живе дві шафи.

Розповім про ті принципи, які тримають мій дім вкупці:

 • Гарний ремонт позбавляє від зайвого прибирання. Коли цю хату доводилося ремонтувати, це була дуже важка задача. Але приховані труби і пофарбовані стіни це геть інший світ. При чому не обов’язково витрачати купу грошей на всілякі там колони-каміни, інколи просто пофарбувати стіни і зайнятися підлогою вже багато шо рішає. Звісно хочеться змінити труби-сантехніку-проводку-вікна-двері, це те на чому не зекономиш. А от на меблях легко зекономити, крім ліжка звісно. Банка фарби багато шо може покращити.
 • Сортування речей. В мене навіть болтіки мають окрему коробочку. Це вимагає часу, але так дуже легко знаходити необхідне. Фарби до фарб, клеї до клеїв, будівельні матеріали теж якось разом. Щоб ви розуміли в мене дома є електронождак і це все вміщається в маленьку таку вінтажну шафу, тільки завдяки сортуванню.
 • Викидання зайвого. Два рази в рік я передивляюся свою одежу та взуття і шукаю непотрібне. Також одна моя шафа дуже висока і літньо-зимові речі доводиться туди-сюди складати. Це не погано, хоча спочатку і здавалося недоліком. Непотрібним вважається те, що було ні разу за сезон не ношеним. Того я намагаюся всі свої речі поносити, особливо плаття.
 • Складання рулонами. Недавно відкрила для себе прикольну річ, це катання в речей в рулончик. Перевага перед стандарним складанням в стопочку в тому, що коли тягнеш знизу річ, то нічого не валиться зверху і паралельно не витягується.
 • Кожна річ має своє місце. І її необхідно туди повертати якнайскоріше, якщо вона не у використанні. Принцим ще моєї мама. У мене є спеціальне місце де речі чекають бути зашитими. Це й роботу дозволяє не розтягувати, завтра ж доводеться знову діставати нитки, краще сьоні все швидше закінчити.
 • Простір. На підлозі нічо не має валятися, якщо у нього тут не місце або це не кіт. Так у мене вільний і чистий простір, тай пилососити його 5 хвилин.
 • На білих меблях не видно пилюки. Я частенько пропускаю оте суботнє витирання пилу, можу собі дозволити з білими меблями.
 • Нічого не має пахнути. Якщо мош забити і не пилососити в хаті, то забити і не прибирати у кота це харам-харам.

А які ваші принципи чистоти?

Working table

 • Kobieta Ekofemivna

  Про рулончики читала недавно статтю якусь. Тре спробувати… якось не вірила, шо це зручно. Мої принципи чистоти – це намагатися, щоб у всього було своє місце і щоб це була не відкрита поверхня. Тобто, всі полки мають бути закритими. Ідеально – це стінні шафи, шоб пил можна було витирати одним змахом, а не переставляти міліон якихось предметів з місця на місце.

  • Рулони гарно зпрацювали зі штанами, кофтинками, великими світерками, купую домашніх речей, раніше там був бардак рівно через кілька днів після складання, а зараз нічого, тримається. Навіть носки і труснячки так себе почувають набагато впорядкованіше.
   Мені раніше шафи теж подобалися, і зараз подобаються, але за замовчуванням їх тут було не багато, я думала з часом прикупити, а потім подумала, що так тоже нічо, на білих меблях пилюки не видно, дуже зручно, от компи-монітори теж тре було білі купляти, вони мені все й видають )))

   • Kobieta Ekofemivna

    До речі, крім візуального фактора, в пилу ще є тактильний. Інколи дивлюся на стіл – на вид нормальний (хоч і не білий), а поставлю чашку – і є характерний не приємний скрип. Відчувається, шо чашка не на стіл стає, а напил. Мене це так бісить, шо я біжу бігом по тряпку. Я дуже лінива, тому не буду витирати весь стіл, але витру те місце, на яке ставлю чашку, кладу руку, де їзде мишка. Інакше дратує – страх!

    • У мене нерівні такі поверхні, які я сама малювала, тому у мене швидше фарба може відвалитися і я це помічу чим пилюку, а ше є підставка під чашки, тому я практично дуже довго можу не прибирати пилюку. А ще кіт, вона всюди лазить і оце шерсті розкидає, але порохи протирає сам пил, корисна киця з дивної сторони)))

     • Kobieta Ekofemivna

      Трохи оффтоп: побачила, що увас є аккаунт на дріблі – ви інвайти не роздаєте?

     • Ах, нажаль нічо такого мені ще поки не діставалося :(

     • Kobieta Ekofemivna

      ааа, я чомусь думала, шо кожному учаснику автоматично дають пару інвайтів (це мабуть так раніше було)

     • Наскільки я знаю там точно дають їх за організацію зустрічей, а от за решту не знаю. Може за лайки, це моє припущення.

 • olpkol

  Навіщо чекати суботи щоб витерти пил?

  • Я не чекаю суботи, щоб витерти пил, я витираю його коли вже непристойно видно, що пора його витирати, або гості мають прийти і вже доходить до етапу «непристойно видно»)))

   • olpkol

    Тепер я розумію чому скандинави придумали білі меблі.

    16 серпня 2016 р. о 14:52 Disqus написав:

    • Білі меблі наше всьо, от ше жалію що підлога не світла, а то перекотиполе з котячої шерсті інколи видає всі секрети мого прибирання :D