Про платні курси з заробітку на стоках

06.06.2017  мікростоки

Я завжди критично ставилася до всякого роду платних двіжух, бо правда в тому, що люди які знають як заробляти не будуть бавитися з новачками. Робота з людьми вимагає часу, будь то клієнти, будь то учні. У них же розмова про геть інші суми.

Взагалі все вже сказано. Рідко якась нова сенсаційна інфа з’являється. Ну немає таємних знань, немає. Є постійна робота на технікою, запитами, ключами. Все вже в вашій голові, просто робота вимагає багато спроб і помилок.  А інколи це просто ліньки чи не вистачає терпіння.

Хоча варіант коли платні штуки можуть принести вам покращення заробітку це, коли вам не вистачає мотивації сісти і щось робити на постійній основі. Тоді справді, ви тусите з людьми чи там заплатили ментору і вже хочеться гроші відробити. Тому ви сідаєте і робите :)

Також однозначно варті своїх грошей всякі скрипти, хоча це трошки інша тєма. Вони пришвидшують роботу і дають вам більше вільного часу. Але, звісно, скрипти за вас всю роботу не зроблять. Я свого часу прикупила і Меджік ерейзер і скрипт, що генерує патерни і нічим цим зараз не користуюся :) Однозначно раджу перед покупкою подивитися що штука робить і подумати чи може її щось замінити або загуглити як саме воно зроблене. Кліпінг маск дуже легко заміняє скрипт-обрізачку.

Якщо ви все таки вирішили взяти платні курси чи купити будь-що пов’язане зі стоками, то сядьте і не полініться перевірити автора. Досить тупа перевірка Мранком першої сторінки популярного портфелю покаже, що собою представляє автор. Я недавно розважилася перевіркою трьох людей які продають всякого роду курси, у двох баришень з десяток робіт, у чувака трошки більше, але рівень заявлених заробітків покривати ну ніяк не може.

А які ваші враження від платних курсів? Пробували? Сподобалося?

 • Ирина Омельчак

  А я у кількох платних движухах брала участь. Але у мене така проблема, теорію знаю, але на практиці потім мало що використовую. Не знаю, що з собою і робити :(

  • Коли мені щось йде туго, то я от прямо назначаю собі цілий день, звільняю його від інших справ і присвячую одному завданню. От я хотіла там навчитися абстракції круті робити і от щопонеділка в мене день абстракцій. І так я собі розписала весь тиждень, поскладала все, що колись хотіла но боялася. Але головне для початку одне завдання в день, щоб сподобалося і втягнутися, а тоді вже можна добавляти і міняти, і всяко розважатися :)

   • Ирина Омельчак

    Класна ідея. Теж про це думала. У мене на кілька стоків ще не завантажені всі файли, теж думала виділяти дні і займатись одним стоком цілий день. Або тільки малюванням, чи підготовкою файлів.

 • Dima_Jarm

  Вчився ілюстратору нещодавно в Олега. Мені сподобалось, отримав те що хотів і навіть більше) Картинка з курсу. Був у Волкових три місяці, теж взяв те що хотів. Поки не вірю в те, що хтось може навчити продавати на стоках. Якщо просто почитати актуальну інформацію і вміти аналізувати, то цілком можна розібратись. Якщо геть з нуля, тоді можливо варто іти на якісь такі курси, але краще самому покопатись і розбиратись помаленьку. Я б пішов на курс де б хтось став для мене арт-директором і підказав конкретні помилки. Стосовно “бавитися з новачками” тут трохи маю іншу думку. Якщо порахувати, що вартість курсу по персонажам 150$ а учасників більше 50, то виходить не геть і погано. І насправді ментору від тих курсів теж багато толку, якщо взяти мастодонтів у будь-якій галузі, то всі вони роблять воркшопи, менторшипи. Вчити інших дуже корисно. Але звісно перед тим, як нести гроші потрібно все розвідати. А які це вам вдалося знайти курси де автори сумнівні? Я знаю лише один такий Алиса Катревич (він втратив свою актуальність). Але в інтеренеті насправді є купа місць де можна безкоштовно повчитись наприклад канал https://www.youtube.com/user/vitIvlev/playlists (у нього є курс по скетчингу і оце взагалі мега корисна річ https://gumroad.com/l/ntWED для початківців) https://uploads.disquscdn.com/images/c1790a684249ddd631e2aefce20695dbb42cf370c9c86b436cd17a9aebce9b62.png

  • Справа в тому, що багато з творців таких курсів обіцяють вихід на суперзаробітки за місяць, а свої заробітки вони озвучують нереалістично. Нє, ну воно то може й реалістично, тільки значна частина грошей приходить якраз від новачків. А справді цікаві люди на таку дрібницю не розмінюватимуться, вони в найкращому випадку наймуть гарного новачка на роботу, там і можна буде повчитися.

 • lain

  Я теж проти платних курсів з вивчення софта або роботи на стоках. Єдине за що я плачу це за навчання в приватній художній студії. Але це не про софт, а про малюнок і живопис. Те, чого вчать в худ.закладах в яких я не вчилась. Для мене дуже корисно.

  • Також відчуваю, що мені би здалися такі знання.