Типи стокових гуру

13.09.2017  мікростоки

За час моєї роботи на стоках, мені доводилося багато читати блогів інших стокерів. Я для себе виділила два типи стокових гуру: аналітик і фєя.

 • Аналітик, найвідоміший з них це Мікровектор. По всьому це гарний і розумний проект і його заробітки тому підтвердження. Його метод це математичний аналіз, що має сенс. Але оскільки такі типи гуру не приховують свій заробіток, то вони приваблюють багато шукачів легкої наживи. Вони вже випробували всякі види заробітку, а тепер можна і за стоки взятися. Сам аналітик швидше прийшов з дизайну і на мілкі заробітки не розмінюється, також оскільки він сам колись дизайнер то добре знає чого хоче цільова аудиторія.  Каже, що малювати вміти не обов’язково, здебільшого дизайнери не малюють в класичному розумінні. Але в них є почуття композиції, кольору, вміють працювати зі шрифтами та інші класні няшки. Тому то їх і люблять, бо це читається, як ну ніяких особливих знань не треба.
 • Фєя же уміє малювати, в кращому випадку має гарну художню освіту, в гіршому пройшла курси. Натхнення, романтичні фоточки, самокопання. Любить себе, як митця. Дуже подобається дівчаткам молодим випускницям вузів, бо каже що складна математика не має значення, а робити треба те, чого душа бажає. Чого варто прислухатися, так це рекомендації по пошуку трендів за межами мікростоків. Це хитра рекомендація, йдіть шукайте вітра в полі (на Пінтересті, в Тaмблері, моді, навколишньому оточенні). Звісно є шанси його найти, але які.

Я багато кого почитую, навіть, якщо люди мені особисто не подобаються. Справа в тому, що і перший тип, і другий можуть мати варті ідеї, але не варто все сприймати близько до серця. Перші кажуть аналізуйте вже існуюче, другі кажуть шукайте за межами. Перші кажуть вчіть інструмент, дізнавайтеся його можливості, другі кажуть вчіться малювати. Всі поради гарні, тіки би не прокрастинація :)

А кого ви любите читати?

 • Oksana Petrenko

  Я люблю читати Олю Захарову (в неї блог successfulstocker). Вона, як на мене, швидше аналітик ніж фєя. А я, взагалі, не люблю фєй!) Такі блоги це то шо називається “вилами по воді пишуть” :)

  • Я тоже не фанат фей, але у них, як на диво збирається така велика аудиторія, це взагалі талант, мало що казати і отримувати читачів))) Певно, люди хочуть вірити, що можна не особливо серйозно працювати і жити дуже гарно.

 • Ирина Омельчак

  Багато кого читаю, точніше всіх кто трапляється. В ЖЖ окрему стрічку зробила. Мабуть, боюсь пропустити щось важливе )
  https://cat-arch-angel.livejournal.com
  https://skillup.livejournal.com + касти: youtube.com/user/skillupgo/videos
  https://vectorsk.livejournal.com
  https://6ruk.livejournal.com
  https://nikiteev.livejournal.com
  https://adekvat.livejournal.com + багато ще
  На ФБ теж підписана на Захарову.

  Ще мені приходять розсилки від http://www.microstock.ru та Школи стокера
  Жах! Стільки інформації! І чому я ще не заробляю мільони? )))

  Відео якось само причепилось.

  • Дякую, треба прошерстити, може не знаю кого, у мене в рідері є папочка стоки, там купа всякого розумного і не дуже )))

 • Max Draw

  Люблю читати уни жки по дизайну і друкую багато збірників по логотипам десь вони раз в рік виходять коштують по пару тисяч гривень.

  • Друзі недавно подарували кілька гарних книжок про колір, шрифти і класичне кради, як художник. Дуже люблю дитячі книжки. Але оце все добро займає гарну частину мого маленького простору, так що я обіцяла собі книжок не купляти :(