Професійні ілюстратори на стоках

20.06.2017  філософське

Здається, ніби професіоналам на стоках має бути взагалі легко. Стиль вже розроблений, освіта за плечима, чого ще бажати? Інколи я знаходжу ілюстраторів на стоках і одразу видно, ну це профі, далі дивишся сайт, роботи і справді вони вражають. Через кілька хвилин вже мрієш, а от як би я так могла.

Але, якщо придивитися, не кожний пересічний ілюстратор може стати успішним стоковим ілюстратором. Інколи, круті роботи з точки зору ілюстрації геть не продаються. Можливих причин кілька.

 • Перша, це занадто складна метафора. На стоках потрібні зазвичай прості і зрозумілі речі, епатажність ж не прибавить вам продажів. Глибокий філософський сенс, Фрейд, Ніцше, самокопання, сучасне мистецтво, отето всьо має шанс вам нашкодити.
 • Друга, це тема. Для стоків дуже важливо знаходити потребу і задовольняти її. Стоки це набір запчастин для дизайнерів. Щось, що простіше і швидше купити, чим самому зробити. От подобається вам малювати рожевих сумних жаб, але вони нікому не потрібні.
 • Ключі. Навіть гарний стиль, правильна тема можна втопити ліниво проставленими ключами.

Стоки це не місце для самовираження. Тобто, так, ви малюєте, що хочете, але при цьому вивчаєте попит. Живого замовника немає, у вас є тільки узагальнений замовник, який просто не купить. Це і гарно з однієї сторони, а з іншої спантеличує.

 • Max Draw

  На мою думку дуже корисно оглядати рекламу. Так як я графічний дизайнер і шукаю завжди практичні речі типу гарної супутникової антени, чи гарну кукурудзу чи щось по логотипам то бачю чого не вистачає в інтернеті. Илюстратор то класно самого запрошували робити ілюстрації в книжки але це дуже вузько направлений стиль. Дуже важливо навіть екстремально важливо оглядати пакунки при чому різні від бутилок водки, пива, сидра, до упаковок іграшок, спортивних товарів і тд. Вцих товарах можна прослідкувати тенденцію на зміни в рекламі на майбутнє і знайти нішу. Також цікаво оглядати колекції шмаття різного плаття шукати цікаві кольорові поєднання та патерни.

  • lain

   Цікава думка, дякую :-)

   • Max Draw

    Дякую. Так як я досить популярний в плані лого барбершопів до доходить до того що я шукаю в ютубі відео різних майстрів в салонах і уважно дивлюсь на інтерер і аналізую чому вони повісили саму цю картинку чи чому саме такий стиль вітрини

    • Ух ти, оце цікава ідея, грунтовне дослідження це дуже важливо, ти підійшов до цього грунтовно, треба й собі так робити.

  • Дуже слушна думка, коли йду купляти речі завжди роблю фотки цікавих патернів-ідей, потім це складаю в Пінтерест підзамочний. Хоча інколи буває й навпаки, нащупаєш на стоках щось цікаве, а потім бачиш це повсюди :)

 • lain

  Я слухала якось один відеоподкаст на ютубі. Здається це був Уілл Террі. Він там розповідав звідки взялись стоки і про своє відношення професійного ілюстратора до стоків і фріланс бірж. Дуже цікаво. Зараз пошукаю, викладу тут лінк.

  • lain

   https://www.youtube.com/watch?v=h_YDztn3vxY&index=3&list=PL7IC3Am6kUZO0FOCaBzIiLfrhykgEqxKd
   Ось лінк. Він там каже що стоки похитнули індустрію ілюстрації :-)

   • Max Draw

    Дуже цікаво дякую. Теж кину линк на цікаву студію це не те що илюстратори вони дизайн студия і дуже успішна. Але багато по бізнесу в цій сфері розповідають і не стидаються викиладати цілі відео про свої поразки наприклад остане виклали як вони профтикали роботу на мільйон баксів. https://www.youtube.com/channel/UC-b3c7kxa5vU-bnmaROgvog