Як подолати творчу кризу?

18.04.2017  організація

Творчі кризи часом трапляються у творчих людей. Відсутність прямого контакту з клієнтами, з однієї сторони, зручний прибамбас, ніхто не діймає дурним. А з іншої сторони ніхто і не хвалить. Купляють собі тай купляють.

Або ще бажаний результат не співпадає з дійсністю. Тобто ви працювали на продажні теми в модному стилі, а результат такий собі. Чим то не привід засмутитися і образитися на весь світ?

Взагалі багато всякого дурного і розумного також може спричинити творчу кризу. Хочеться гарно, а виходить такоє. Виходить гарно, а не купляють. Погода сіра і весь час хочеться спати. Погода класна, хочеться тусити. Хочете робити багато всього, а часу не вистачає.

Половина задачі виявити і визнати проблему. Зазвичай наступні кроки допомагають покращити ситуацію і почати рухатися.

 • Відпочинок. Ви визнали творчу кризу і хз шо тепер робити. Сядьте і передихніть, ви вже попрацювали над визначенням проблеми. Подивіться кіно, пройдіться шопінгом, почитайте гарну книгу, відволічіться. Хех, звісно, якщо ваша криза застрягла у стадії відпочинку, то гарно перейти до наступного пункту :)
 • Подумайте, що саме не так і в чому причина такої ситуації. Якось я дуже переживала, що нічого не встигаю. І тоді, в якийсь момент, я виявила, що прокидаюся десь між 10-ою та 11-ою. А мій план був розроблений для початку роботи в 10-ть, тоєсть в 9-ть треба встати і поснідати. Я не кажу про перерви на соціальні мережі, це поховано давно.  Або ще якось я зрозуміла, що працюю я багато, а показати нічого пристойного немає. Трошки подумавши, я дійшла висновку, що потрібно більше працювати над якістю, а за такого робочого графіку просто не можливо.
 • Планування ключ до всього. Ви вже проаналізували ситуацію і знаєте, що хочете і, що відбувається не так. Подумайте, як це можна вирішити засобами планування. Наприклад, купа моїх гарних ідей лежала в ідеях і купа класних інструментів місяцями чекають свого часу. А все тому, що не я не включала в плани їх використання. І очевидно, що після гарного робочого дня мені хотілося відпочити, а не побавитися ще з роботою. Навіть від супер класної роботи потрібно відпочивати. Плани мають включати ваші гарні ідеї, інакше нащо таке планування? Також не перестарайтеся, напланований 10-ти годинний робочий графік швидше за все провалиться на третьому дні і перейде в режим відпочинку на тиждень. Будьте реалістичні зі своїми планами.
 • Рутина важлива для перетворення планів у результат. Я встаю зранку, снідаю і починаю працювати, після закінчення роботи йду по інших справах. Тобто я попрацювала і пішла купити їди, а не умахалася магазинами, а ще й робота не роблена.
 • Аналіз і покращення. У кожному геніальному плані є місце покращенню роботи. Щось стає неактуальне, а нові ідеї з’являються. Основне, не добавляти багато і одразу.
 • Шукайте натхнення. Нам творчим людям натхнення потрібно завжди. Завдяки інтирнету це досить легко. Єдина пастка, це замінити роботу натхненням. Понадихалися трохи і досить, в мій робочий план входить тільки створення мною чогось нового. Читання і надихання це після роботи.

Розкажіть мені про свої способи подолання творчих криз?

 • Dima_Jarm

  Найкраще це не допускати цих криз
  1. Слідкувати за своїм настроєм, піднімати його за допомогою музики, чогось смішного, смачного
  2. У випадку, якщо криза прийшла, вибрати якийсь напрямок, який не потребує творчості, а лише технічності, наприклад набрати рефів екзотичних рослинок і помалювати їх у лінійному стилі.
  3. Вивчити, щось абсолютно нове для себе, 3д, моушен, зйомка їжі, в*язання, живі матеріали.
  4. Легкі фізичні навантаження (перекопати клумбу, посадити дерево, переставити меблі).

  Є така книга Путь художника, читати її потрібно по чуть-чуть в ній можна знайти собі підтримку і вести внутрішні діалоги.

  https://www.youtube.com/watch?v=atIwagMBDi4

  • Це дуже гарні поради :)

  • olpkol

   Фізична активність мабуть єдине що може розбудити бажання щось робити.

   • Ооо, так, сходиш ото до бабусі на дачу і думає, а чо я на роботу жалілася, хароша ж робота )))

    • olpkol

     Так і є. Фізична активність перші ліки від депресії та лінощів. А гарна та регулярна фізична активність потім наштовхує на думку що і сидіти перед екраном день не така вже і погана робота.

 • Ирина Омельчак

  Ох, у мене часто таке. Працюю 1 день у тиждень, а потім дивуюсь чому так мало грошей. А останнім часом ще сильніше впав заробіток. Зараз пишу списки що треба намалювати, передивляюсь топи. Магазини, виставки, зустрічі з подругами, прогулянки, кіно мене надихають, але і часу дуже багато забирають. Так що треба це трохи урізати поки що.

  • Я намагаюся винагороджувати себе за гарну роботу. Встаю зраненька, гарно працюю, а вечером тусить. Дуже рідко, що я виповзаю не попрацювавши, хіба прямо треба капєц, щоб я десь з’явилася раніше, там якісь бюрократичні установи. Але тоді я беру вихідний на весь день і намагаюся порішати шопінг і таке всяке в цей день. Десь до 5-ти я багато чого встигаю, хочеться більше, але тут головне поступово добавляти, щоб один день не вмерати і не відбити собі охоту до роботи.

   Біда коли ввечері нікуди не треба ))) Тоді я лінива стаю, що капєц, можу поспати серед дня, час і так є. От не знаю як це порішати.

   Але також важливо не перетусити ввечері, бо зраненьку стараюся вставати в однаковій годині, щоб почати роботу в однаковий час.

   • Ирина Омельчак

    Круто! Ти для мене просто взірець організованності. :)

    • Дякую :)

     Якось напишу детальніше, може якісь мої фокуси стануть в пригоді :)